dentysta

Co oferuje Polskie Towarzystwo Endodontyczne?

Stomatologia Rynek 24

Co to jest Polskie Towarzystwo Endodontyczne?

PTE jest stowarzyszeniem zrzeszającym  lekarzy dentystów specjalizujących się w endodoncji, często nazywanym przez pacjentów leczeniem kanałowym.

Grupa ta jest równocześnie członkiem Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Korzyści

Przynależność do tak zacnego grona, niesie za sobą wiele szans,  możliwości i plusów.

Jedynym z najważniejszych jest możliwość uczestnictwa w Curriculum, które sama organizacja opisuje w ten sposób:

Curriculum jest formą kształcenia podyplomowego obejmującego cykl sześciu spotkań, ma na celu podwyższenie poziomu wiedzy oraz poszerzenie umiejętności praktycznych lekarzy dentystów w zakresie diagnostyki i terapii chorób miazgi i tkanek okołowierzchołkowych, zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego

Kolejną niewątpliwą korzyścią, jest możliwość wymiany praktyk i doświadczeń, ze znakomitymi specjalistami w zakresie leczenia kanałowego. Warto wspomnieć, że są to fachowcy znani na całym świecie. Dzięki temu każdy, nawet najbardziej skomplikowany przypadek może być dogłębnie przeanalizowany – sam proces leczenia jest zaplanowany w najlepszy możliwy sposób.

Przynależność do tego grona, to ciągła szansa na podnoszenie jakości leczenia, poznawanie nowych bezinwazyjnych metod leczenia, co dla naszych pacjentów przekłada się na najlepszy możliwy sposób opieki i leczenia.

Więcej artykułów:

Mikroskop do leczenia kanałowego dentysta

Nowy sprzęt w naszym gabinecie!

Nowoczesna technologia w trosce o Wasze zęby!

Przeczytaj

Pozostań na bieżąco!

Dobre praktyki i ciekawostki stomatologiczne.

Arrow-up